Aktualności

September 7, 2021

Przyczyny i rozwiązania dla kolorowych plam

Przyczyny i rozwiązania plam barwnych

Plamy kolorystyczne to takie, które pojawiają się na barwionej tkaninie o regularnym, podobnym kształcie i rozmiarze lub nieregularnym, nieregularnym kształcie i rozmiarze nie są utrwalone, a kolor barwionej tkaniny jest taki sam.Tego rodzaju problem jest trudny do naprawienia, gdy już się pojawi, co ma ogromny wpływ na jakość produktów barwiących i należy na to zwrócić uwagę.

 

Przyczyny kolorowych plam są z grubsza następujące:

 

 

A. Kondensacja barwników.W wyniku bezpośredniego zderzenia cząsteczek barwnika agregują one w większe agregaty barwników (lub asocjacje barwników).Te większe skupiska barwnika osadzają się na tkaninie podczas procesu barwienia, powodując kolorowe plamy.

 

B. Tarowanie barwników.Tak zwana taryfikacja barwników odnosi się do procesu, w którym cząstki barwnika i środki powierzchniowo czynne aglomerują w warunkach wysokiej temperatury w substancje podobne do smoły węglowej.Zwykle są to cztery czynniki, które powodują smołę barwnikową.

 

C. Przywieranie barwnika do tkaniny.W procesie barwienia, na skutek niewłaściwej eksploatacji, pienienia się dodatków itp., ług barwiący często ma na powierzchni zacieki.Jeśli te laki nie zostaną poddane obróbce, zostaną one przeniesione do tkaniny przez piankę z ługiem barwiącym, co spowoduje lepkość koloru.Plamy.Na przykład, podczas barwienia niebieskimi barwnikami siarkowymi Haichang, płyn barwiący zbyt mocno się pieni podczas procesu barwienia, a mieszanie jest nadmierne, niebieska pianka jest wciągana do rolki tkaniny i przywiera do tkaniny, tworząc plamy.

 

Sposób obsługi

 

①Wzmocnij wstępną obróbkę tkaniny.Olej lub smar zawarty w tkaninie ma większe powinowactwo do hydrofobowych włókien syntetycznych, takich jak poliester, więc nie nadaje się do czyszczenia.Zwłaszcza podczas wstępnego zastygania plamy z oleju wnikały we włókno, utrudniając pranie.Odklejanie, szorowanie, wybielanie i inne zabiegi wstępne w celu usunięcia zanieczyszczeń i oczyszczenia tkaniny.W przypadku niektórych tkanin zawierających poliester i inne składniki włókien chemicznych poddaje się procesowi szorowania i czyszczenia,konieczny jest dobór skutecznych detergentów uszlachetniających i urządzeń piorących.Jednak po oczyszczeniu należy wyczyścić dodatki, w przeciwnym razie łatwo jest tworzyć smołę z barwników i lepkiej tkaniny.

 

② Ściśle zapobiegać agregacji barwnika.Wybieraj barwniki o mniejszej spójności w warunkach barwienia i wybieraj środki wyrównujące lub dyspergatory o doskonałej wydajności.Gdy barwniki dyspersyjne są barwione w wysokiej temperaturze, dodanie odpowiedniej ilości środka wyrównującego lub dyspergatora może skutecznie poprawić stabilność termiczną barwnika w kąpieli wodnej i zmniejszyć skłonność barwnika do aglomeracji termicznej.

 

Ponieważ farbowanie tkaniny nie jest łatwe w obsłudze, możesz również uzyskać rozwiązanie od naszego Maszyna do farbowania.różne style, Instrumenty GESTER's Sprzęt do testowania barwienia może zaspokoić potrzeby różnych klientów. GESTER profesjonalnie zajmuje się produkcją i badaniami i rozwojem Sprzęt do testowania farbowania tkanin z ponad 20-letnim doświadczeniem, kładzie nacisk na stosowanie wysokiej jakości materiałów i zaawansowanej technologii do produkcji Maszyna do barwienia laboratoryjnego.

 

najnowsze wiadomości o firmie Przyczyny i rozwiązania dla kolorowych plam  0

 

1.Wysokotemperaturowa maszyna do barwienia próbek laboratoryjnych GT-D15

2. Maszyna do barwienia oscylacyjnego w normalnej temperaturze GT-D18

3.IR Lab Barwiarka GT-D22

4. Maszyna do kalandrowania tkanin GT-D24

5.Lab Padder poziomy i pionowy GT-D19

najnowsze wiadomości o firmie Przyczyny i rozwiązania dla kolorowych plam  1

Szczegóły kontaktu